Helista: +372 655 9077

Ammoniaagi vesilahus 25%

Ammoniaagi vesilahus 25% on ammoniaagi- või karbamiidipõhine kemikaal, mida kasutatakse laialdaselt tööstuses kahjulike lämmastikoksiidide (NOx) heitmete vähendamiseks tööstuses ja põletusseadmetes.

Ammoniaagilahus 25: 25%-line ammoniaagi-veelahus

Rangemad keskkonnanõuded julgustavad otsustavaid meetmeid, et vältida loodusele ja inimeste tervisele kahjuliku sudu ja happevihma teket. Ammoniaagilahus 25 aitab vähendada kahjulike lämmastikoksiidide eraldumist atmosfääri põlemisprotsessi käigus. Neid eritehnoloogia abil toodetud tooteid kasutatakse laialdaselt energiatööstuses, koostootmisjaamades, tööstuskateldes, jäätmekäitlusettevõtetes, tsemendiahjudes ja laevandussektoris.

Peamised NOx heitkoguste vähendamise viisid on SCR (selektiivne katalüütiline reduktsioon) ja SNCR (selektiivne mittekatalüütiline reduktsioon). Nendesse süsteemidesse süstitakse ammoniaagi või karbamiidi lahuseid, mis aitavad vähendada lämmastikoksiidide heitkoguseid kuni 95%.

Saastet vähendavate tehnoloogiate rakendamisel on sama oluline valida kvaliteetne reaktiiv ja usaldusväärne tarnija.

Ammoniaagi veelahuse transport 25%

Ammoniaagi vesilahus kuni 25% kontsentratsiooniga. Ammoniaagiveelahust, mis põhineb madalamal kontsentratsioonil, on lihtsam transportida ja ladustada. Nendel põhjustel transporditakse seda sagedamini välismaale.

Toote transport peab vastama ADR / RID ohutusnõuetele.

  • ADR / RID klass 8
  • ÜRO tunnusnumber 2672
  • III pakendiklass
  • Klassifitseerimiskood C5

 

Transport lahtiselt vastavalt MARPOL 73/78 II lisale ja IBC-koodeksile.

Pakendamata kaupa veetakse vastavalt MARPOL 73/78 II lisale ja IBC-koodeksile. Koodeksit ei kohaldata pakendatud kaupade suhtes.

Mis on lämmastikoksiidid (NOx)?

Lämmastikoksiid (NOx) on gaasiline saasteaine, mis tekib peamiselt põlemisprotsessi käigus. Peamised lämmastikoksiidide (NOx) allikad on liikuvad sõidukid, elektrijaamade katlad, tsemendiahjud, tööstuskatlad, koostootmisjaamad, klaasitööstus, naftatöötlemistehased. Lämmastikoksiidgaasi (NOx) on mitut liiki: Lämmastikoksiidgaas (NO) Keskkonnamõjud: soodustab happevihmade teket. Inimese kokkupuude: Põhjustab peavalu, iiveldust, silmade ja kurgu ärritust. Eraldi on NO värvitu ja lõhnatu gaas. Need gaasid domineerivad põlemisprotsessis, moodustades üle 95% NOx gaasist.

Lämmastikdioksiid (NO2) Mõju keskkonnale: soodustab osooni teket, sudu. Inimese kokkupuude: Põhjustab hingamispuudulikkust. Lämmastikdioksiid NO2 on pruun ja halva lõhnaga gaas. Need gaasid moodustavad umbes 5% NOx gaasist.

SCR-süsteem NOx heitkoguste vähendamiseks

SCR (selektiivne katalüütiline reduktsioon) tööpõhimõte põhineb ammoniaagi ja kahjuliku lämmastikoksiidigaasi (NOx) koostoimel katalüsaatori juuresolekul. SCR-süsteemis aitab katalüsaator vähendada NOx heitkoguseid kuni 95%.

Vähendusreaktiiv, ammoniaagilahus 25, süstitakse SCR-süsteemi ja segatakse katalüsaatori ees heitgaasiga (NOx). Gaasisegu läbib katalüsaatorikihte, kus kahjulikud gaasid (NOx) muundatakse kahjutuks lämmastikgaasiks (N2) ja veeaurudeks (H2O). Selektiivse katalüütilise reduktsiooni tõhusaks toimimiseks on vajalik temperatuur 300-350 °C.

Miks valida SCR-süsteem? NOx-gaaside heitkoguseid vähendatakse kuni 95%, seega võimaldab see tehnoloogia täita ka kõige rangemaid keskkonnanõudeid; Põletustemperatuur peab olema oluliselt madalam kui SNCR-süsteemis.

SNCR-süsteem NOx heitkoguste vähendamiseks

SNCR-süsteem (selektiivne mittekatalüütiline reduktsioon) põhineb sarnaselt SCR-süsteemile (selektiivne katalüütiline reduktsioon) ammoniaagilahuse 25 ja kahjulike lämmastikoksiidide (NOx) koostoimel. SNCR-süsteem ei sisalda katalüsaatorit, mistõttu on oluline valida õige temperatuurirežiim, et tõhusalt vähendada NOx heitkoguseid.

NOx heitkoguseid vähendavate SNCR-protsesside tõhususe võtmetegurid on järgmised

  • Esmane lämmastikoksiidi (NOx) kontsentratsioon;
  • heitgaasi temperatuur reaktsioonitsoonis;
  • ühtlane heitgaasi temperatuur reaktsioonitsoonis;
  • Ammoniaagi vee või karbamiidi lahuse süstimise sagedus;
  • ahju konfiguratsioon, millest sõltub düüside paigutus.

 

Miks valida SNCR-tehnoloogia?

  • SNCR-tehnoloogia rakendamine nõuab palju väiksemaid investeeringuid kui SCR-süsteem;
  • Süsteem paigaldatakse kiiresti, vältides seega tööseisakuid; 
  • SNCR on turvaline ja usaldusväärne kvaliteetne tehnoloogia;